Diari Oficial de la Generalitat de Catalunya

DOGC núm. 5515 - 27/11/2009

DEPARTAMENT DE TREBALL

ORDRE TRE/511/2009, de 10 de novembre, per la qual s'estableix el calendari de festes locals a la Comunitat Autònoma de Catalunya per a l'any 2010. (Pàg. 89644)


ORDRE

TRE/511/2009, de 10 de novembre, per la qual s'estableix el calendari de festes locals a la Comunitat Autònoma de Catalunya per a l'any 2010.

Vist que els ajuntaments de la Comunitat Autònoma de Catalunya han formulat les propostes sobre les dues festes locals, corresponents al seu municipi i agregats;

Atès que en les localitats respectives les festes locals tenen el caràcter de dies inhàbils a efectes administratius, d'acord amb l'article 48.7 de la Llei 30/1992;

Atès que d'acord amb l'article 46 del Reial decret 2001/1983, de 28 de juliol, sobre regulació de la jornada de treball, jornades especials i descansos, correspon a l'autoritat laboral la seva determinació i publicació;

Atès el que disposen l'article 170.1.l) de l'Estatut d'autonomia de Catalunya; l'article 37.2 de l'Estatut dels treballadors, Text refós aprovat pel Reial decret legislatiu 1/1995, de 24 de març; el Decret 177/1980, de 3 d'octubre, modificat pel Decret 17/1982, de 28 de gener, pel Decret 152/1997, de 25 de juny, i pel Decret 146/1998, de 23 de juny, i l'Ordre TRE/278/2009, de 7 de maig, per la qual s'estableix el calendari de festes laborals per a l'any 2010 a Catalunya, i en ús de les atribucions que em són conferides,

Ordeno:

Article únic

Es fixa el següent calendari laboral de festes de caràcter local per a l'any 2010 a la Comunitat Autònoma de Catalunya, distribuïdes per comarques.

Es fan constar en aquesta Ordre els ajuntaments que no han formulat proposta de festes locals dins el termini assenyalat.

ALT CAMP

Aiguamúrcia, 13 d'agost i 13 de desembre

Pla de Manlleu, 2 d'agost i 29 de setembre

Pobles, les, 10 de maig i 13 de desembre

Santes Creus, 23 d'agost i 13 de desembre

Alcover, 16 d'agost i 18 d'octubre

Alió, 18 de gener i 24 d'agost

Bràfim, 26 de juliol i 10 de desembre

Cabra del Camp, 23 d'agost i 24 d'agost

Figuerola del Camp, 1 d'abril i 23 de juliol

Garidells, els, 16 de gener i 24 de juliol

Masó, la, 26 de juliol i 11 d'octubre

Milà, el, 17 de maig i 25 d'octubre

Montferri, 20 de gener i 24 d'agost

Mont-ral, 21 d'agost i 10 de setembre

Farena, 21 d'agost i 10 de setembre

Nulles, 20 de gener i 30 de juliol

Pla de Santa Maria, el, 7 de gener i 1 d'abril

Pont d'Armentera, el, 4 de gener i 22 de juliol

Puigpelat, 13 d'agost i 31 de desembre

Querol, 3 d'abril i 7 de desembre

Riba, la, 6 d'agost i 26 de novembre

Rodonyà, 25 de gener i 23 d'agost

Rourell, el, 18 de gener i 28 de juny

Vallmoll, proposta no formulada

Valls, 2 de febrer i 25 de juny

Picamoixons, 22 de març i 9 d'agost

Vilabella, 30 de juliol i 21 d'agost

Vila-rodona, 20 de gener i 10 d'agost

ALT EMPORDÀ

Agullana, 6 d'abril i 16 d'agost

Albanyà, 29 de juny i 30 de novembre

Armentera, l', 23 de juliol i 11 de novembre

Avinyonet de Puigventós, 3 de maig i 29 de juny

Bàscara, 2 d'agost i 22 de novembre

Biure, 15 de febrer i 6 d'abril

Boadella i les Escaules

Boadella d'Empordà, 27 de setembre i 22 de novembre

Escaules, les, 5 de juliol i 15 de novembre

Borrassà, 3 de maig i 30 de novembre

Cabanelles, 10 d'agost i 18 d'octubre

Cabanes, 22 de gener i 3 de maig

Cadaqués, 20 de gener i 17 de febrer

Cantallops, 3 d'agost i 23 d'agost

Capmany, 6 de febrer i 16 de febrer

Castelló d'Empúries, 2 de febrer i 10 d'agost

Cistella, 3 de maig i 11 d'octubre

Vilarig, 4 de maig i 11 de novembre

Colera, 8 de maig i 29 de setembre

Darnius, 25 de juny i 16 d'agost

Escala, l', 16 de juliol i 2 de setembre

Espolla, 18 de gener i 30 d'abril

Far d'Empordà, el, 3 de maig i 12 de novembre

Figueres, 3 de maig i 29 de juny

Fortià, 7 de gener i 28 de juliol

Garrigàs, 29 de juny i 29 de setembre

Arenys d'Empordà, 29 de juny i 29 de novembre

Ermedàs, 29 de juny i 27 de setembre

Tonyà, 29 de juny i 13 de desembre

Vilajoan, 29 de juny i 22 de juliol

Garriguella, 20 d'agost i 10 de desembre

Jonquera, la, 24 de maig i 8 de setembre

Lladó, 25 de maig i 12 de juliol

Llançà, 22 de gener i 16 de juliol

Llers, 3 de maig i 29 de juny

Maçanet de Cabrenys, 5 de juliol i 15 de novembre

Masarac, 5 de juliol i 11 de novembre

Vilarnadal, 27 d'abril i 29 de juny

Mollet de Peralada, 10 d'abril i 9 d'agost

Navata, 3 de maig i 29 de juny

Ordis, 5 de febrer i 3 de maig

Palau de Santa Eulàlia, 8 de setembre i 10 de desembre

Palau-saverdera, 29 de gener i 27 d'agost

Pau, 15 de febrer i 3 de maig

Pedret i Marzà, 17 de maig i 3 d'agost

Peralada, 11 d'octubre i 7 de desembre

Vilanova de la Muga, 7 de desembre i 13 de desembre

Pont de Molins, 20 de gener i 8 de setembre

Pontós, 26 de juliol i 11 de novembre

Romanyà d'Empordà, 18 de gener i 2 de setembre

Port de la Selva, el, 20 de maig i 5 d'agost

Portbou, 7 de gener i 26 de juliol

Rabós, proposta no formulada

Riumors, 15 de maig i 17 d'agost

Roses, 12 de febrer i 15 de febrer

Sant Climent Sescebes, 30 d'agost i 23 de novembre

Sant Llorenç de la Muga, 9 d'agost i 10 d'agost

Sant Miquel de Fluvià, 17 de maig i 29 de setembre

Sant Mori, 22 de gener i 21 de setembre

Sant Pere Pescador, 20 de gener i 29 de juny

Santa Llogaia d'Àlguema, 16 de juliol i 9 de desembre

Saus, Camallera i Llampaies

Camallera, 26 d'abril i 23 d'agost

Llampaies, 26 d'abril i 12 de novembre

Saus, 26 d'abril i 10 de setembre

Selva de Mar, la, 20 de gener i 3 d'agost

Siurana, 3 de maig i 29 de juny

Terrades, 15 de maig i 22 de novembre

Torroella de Fluvià, 25 de novembre i 21 de desembre

Vajol, la, 3 de maig i 11 de novembre

Ventalló, 10 de maig i 4 d'octubre

Montiró, 4 d'octubre i 15 de novembre

Pelacalç, 16 d'agost i 4 d'octubre

Saldet, 13 de setembre i 4 d'octubre

Valveralla, 4 d'octubre i 11 d'octubre

Vila-robau, 9 d'agost i 4 d'octubre

Vilabertran, 3 de maig i 29 de juny

Viladamat, 30 de juliol i 7 de desembre

Vilafant, 3 de maig i 29 de juny

Vilajuïga, 18 de gener i 2 d'agost

Vilamacolum, 8 de febrer i 3 de maig

Vilamalla, 3 de maig i 29 de juny

Vilamaniscle, 16 d'abril i 1 de setembre

Vilanant, 3 de maig i 13 de novembre

Taravaus, 23 d'abril i 11 de novembre

Vila-sacra, 3 de maig i 29 de juny

Vilaür, 23 de juliol i 24 de juliol

ALT PENEDÈS

Avinyonet del Penedès, 1 d'abril i 23 d'agost

Arboçar, l', 1 d'abril i 26 de juliol

Cabòries, les, 1 d'abril i 23 d'agost

Cantallops, 1 d'abril i 18 d'octubre

Gunyoles, les, 1 d'abril i 9 d'agost

Sant Sebastià dels Gorgs, 1 d'abril i 2 d'agost

Cabanyes, les, 2 d'agost i 30 d'agost

Castellet i la Gornal

Casetes, les, 1 d'abril i 16 d'agost

Castellet, 1 d'abril i 30 de juliol

Clariana, 1 d'abril i 23 de juliol

Gornal, la, 1 d'abril i 28 de juny

Masuques, les, 1 d'abril i 22 d'octubre

Rocallisa, 1 d'abril i 6 d'agost

Rosers, Els, 1 d'abril i 6 d'agost

Sant Marçal, 1 d'abril i 9 de juliol

Torrelletes, 1 d'abril i 16 de juliol

Castellví de la Marca, 1 d'abril i 16 d'agost

Font-rubí, 22 de gener i 16 d'agost

Gelida, 23 d'agost i 13 de desembre

Granada, la, 12 de juliol i 30 d'agost

Mediona, 23 d'abril i 11 d'octubre

Olèrdola, 30 d'agost i 31 d'agost

Olesa de Bonesvalls, 20 de gener i 19 de juliol

Pacs del Penedès, 2 d'agost i 30 d'agost

Pla del Penedès, el, 20 de gener i 26 de juliol

Pontons, 22 de gener i 23 de juliol

Puigdàlber, 7 de gener i 7 de desembre

Sant Cugat Sesgarrigues, 23 de juliol i 26 de juliol

Sant Llorenç d'Hortons, 20 de gener i 10 d'agost

Sant Martí Sarroca, 19 de juliol i 11 de novembre

Bleda, la, 5 de juliol i 11 de novembre

Rovira Roja, la, 2 d'agost i 11 de novembre

Sant Pere de Riudebitlles, 1 d'abril i 29 de juny

Sant Quintí de Mediona, 3 de maig i 15 de novembre

Sant Sadurní d'Anoia, 8 de setembre i 29 de novembre

Santa Fe del Penedès, 22 de febrer i 18 d'octubre

Santa Margarida i els Monjos, 1 d'abril i 20 de juliol

Ràpita, la, 1 d'abril i 2 d'agost

Subirats

Ca l'Avi, 1 d'abril i 22 d'octubre

Can Batista, 1 d'abril i 5 de juliol

Can Cartró, 1 d'abril i 30 d'abril

Can Rossell, 1 d'abril i 9 d'abril

Casots, els, 1 d'abril i 16 d'abril

Lavern, 1 d'abril i 28 de juny

Ordal, 1 d'abril i 2 d'agost

Sant Joan, 1 d'abril i 5 de juliol

Sant Pau d'Ordal, 1 de febrer i 1 d'abril

Torrelavit, 25 de gener i 1 d'abril

Torrelles de Foix, 25 d'agost i 8 de setembre

Vilafranca del Penedès, 30 d'agost i 31 d'agost

Vilobí del Penedès, 1 d'abril i 23 d'agost

ALT URGELL

Alàs i Cerc, 15 de maig i 19 de juliol

Arsèguel, 16 de febrer i 31 de desembre

Bassella, 14 de maig i 30 d'agost

Aguilar, 3 de maig i 29 de novembre

Altès, 29 de març i 6 de setembre

Castellnou de Bassella, 30 d'abril i 11 d'octubre

Clua, la, 20 de gener i 18 d'octubre

Guardiola, 14 de maig i 4 d'octubre

Mirambell, 14 de maig i 4 d'octubre

Ogern, 27 de setembre i 29 de novembre

Cabó, 19 de març i 15 de maig

Pujal, el, 30 d'abril i 8 de setembre

Vilar, el, 8 de maig i 29 de setembre

Cava, 16 d'octubre i 23 de novembre

Ansovell, 4 de setembre i 11 de novembre

Querforadat, el, 3 de febrer i 21 d'agost

Coll de Nargó, 23 de juliol i 23 de novembre

Estamariu, 21 de gener i 22 de novembre

Fígols i Alinyà

Alinyà, 11 de maig i 9 d'agost

Alzina d'Alinyà, l', 11 de juny i 16 d'agost

Fígols, 20 de gener i 14 de maig

Perles, 24 de maig i 16 de novembre

Josa i Tuixén, 19 de març i 31 de maig

Montferrer i Castellbò, 20 de gener i 24 de maig

Oliana, 16 de febrer i 2 d'agost

Organyà, 15 de febrer i 24 de maig

Peramola, 16 de febrer i 29 de setembre

Nuncarga, 16 de febrer i 13 de desembre

Tragó, 16 de febrer i 13 de desembre

Pont de Bar, el, 31 de juliol i 3 de novembre

Aristot, 4 de setembre i 30 de novembre

Bar, 7 de setembre i 24 de desembre

Castellnou de Carcolze, 26 de juny i 20 de novembre

Toloriu, 24 de juliol i 14 d'agost

Ribera d'Urgellet

Adrall, 2 de febrer i 5 de juliol

Arfa, 19 de març i 24 de maig

Castellar de Tost, 19 de març i 11 de novembre

Montant de Tost, 17 de maig i 31 de desembre

Parròquia d'Hortó, la, 13 de setembre i 30 de novembre

Pla de Sant Tirs, el, 28 de gener i 9 d'agost

Torà de Tost, 25 d'agost i 18 de desembre

Seu d'Urgell, la, 20 de gener i 7 de juliol

Valls d'Aguilar, les

Guàrdia d'Ares, 14 d'agost i 11 d'octubre

Noves de Segre, 15 de febrer i 26 de juliol

Taús, 29 de maig i 27 de setembre

Valls de Valira, les

Anserall, 4 de setembre i 27 de novembre

Arcavell, 31 de juliol i 27 de novembre

Argolell, 1 de juny i 9 d'octubre

Ars, 15 de maig i 6 de novembre

Asnurri, 10 de setembre i 9 de desembre

Baixos de Calbinyà, 24 de juliol i 31 de juliol

Bescaran, 10 de juliol i 11 de novembre

Calbinyà, 10 de juliol i 21 de desembre

Civís, 3 de juliol i 23 d'octubre

Farga de Moles, la, 24 de maig i 8 de setembre

Os de Civís, 23 de juny i 26 de juny

Sant Antoni, 5 de juny i 12 de juny

Sant Joan Fumat, 29 de maig i 14 d'agost

Sant Pere, 23 de juny i 26 de juny

Vansa i Fórnols, la

Adrahent, 6 d'agost i 11 de novembre

Cornellana, 21 de maig i 30 de juny

Fórnols, 26 d'abril i 24 de novembre

Sorribes de la Vansa, 2 d'agost i 8 d'octubre

ALTA RIBAGORÇA

Pont de Suert, el, 20 de gener i 6 d'agost

Llesp, 20 de gener i 3 de febrer

Malpàs, 20 de gener i 29 de juny

Viu de Llevata, 20 de gener i 6 d'agost

Vall de Boí, la

Barruera, 2 d'agost i 8 de setembre

Boí, 15 de febrer i 25 de juny

Cardet, 16 d'agost i 8 de setembre

Cóll, 16 d'agost i 8 de setembre

Durro, 16 de juny i 8 de setembre

Erill la Vall, 12 de febrer i 10 de juliol

Saraís, 16 d'agost i 8 de setembre

Taüll, 16 de juliol i 23 de novembre

Vilaller, 16 d'agost i 23 de novembre

Senet, 15 de maig i 23 de juny

ANOIA

Argençola, 15 de maig i 10 d'agost

Bellprat, 14 de maig i 6 d'agost

Bruc, el, 7 de maig i 13 d'agost

Cabrera d'Anoia, 18 de gener i 9 d'agost

Calaf, 5 de febrer i 6 de setembre

Calonge de Segarra, 14 de maig i 4 d'octubre

Capellades, 6 de febrer i 16 d'agost

Carme, proposta no formulada

Castellfollit de Riubregós, 22 de gener i 16 d'agost

Castellolí, 6 d'abril i 8 de maig

Copons, 20 de gener i 16 d'agost

Hostalets de Pierola, els, 22 de juliol i 23 de juliol

Igualada, 6 d'abril i 23 d'agost

Jorba, 6 d'abril i 26 de juliol

Llacuna, la, proposta no formulada

Masquefa, 22 de juliol i 23 de juliol

Montmaneu, 3 de setembre i 6 de setembre

Òdena, 6 d'abril i 30 d'abril

Orpí, proposta no formulada

Piera, 28 d'abril i 8 de setembre

Pobla de Claramunt, la, 2 de febrer i 5 de juliol

Prats de Rei, els, 25 de març i 16 d'agost

Pujalt, 22 de gener i 30 de novembre

Rubió, 2 de gener i 15 de maig

Sant Martí de Tous, 6 d'abril i 12 de novembre

Sant Martí Sesgueioles, 23 d'agost i 11 de novembre

Sant Pere Sallavinera, 23 d'abril i 29 de juny

Santa Margarida de Montbui, 6 d'abril i 19 de juliol

Santa Maria de Miralles, 6 d'abril i 7 de desembre

Torre de Claramunt, la, 25 de juny i 7 de desembre

Serra, la, 25 de juny i 30 de juliol

Vilanova d'Espoia, 25 de juny i 30 de juliol

Vallbona d'Anoia, 24 de maig i 24 d'agost

Veciana, 15 de maig i 21 d'agost

Vilanova del Camí, 6 d'abril i 6 de setembre

BAGES

Aguilar de Segarra, 10 de maig i 6 de setembre

Artés, 6 de setembre i 7 de setembre

Avinyó, 20 de setembre i 21 de setembre

Balsareny, 24 d'abril i 26 d'abril

Calders, 22 de gener i 10 de setembre

Callús, 28 de juny i 11 d'octubre

Cardona, 13 de setembre i 14 de setembre

Castellbell i el Vilar, 3 de maig i 13 d'agost

Castellfollit del Boix, 22 de febrer i 6 d'abril

Castellgalí, 3 de maig i 2 d'agost

Castellnou de Bages, 1 d'abril i 7 de juny

Estany, l', 24 de maig i 8 de setembre

Fonollosa, 22 de febrer i 23 d'agost

Gaià, 4 de setembre i 6 de setembre

Galera, 3 de juliol i 5 de juliol

Manresa, 22 de febrer i 30 d'agost

Marganell, 10 de maig i 22 de novembre

Moià, 20 de gener i 17 d'agost

Monistrol de Calders, 24 de maig i 30 de juliol

Monistrol de Montserrat, 20 de gener i 26 de juliol

Mura, 1 d'abril i 11 de novembre

Navarcles, 15 de febrer i 24 de maig

Navàs, 23 d'agost i 24 d'agost

Palà de Torroella, 19 de juliol i 20 de juliol

Sant Salvador de Torroella, 30 d'agost i 31 d'agost

Pont de Vilomara i Rocafort, el, 14 de juny i 26 de juliol

Rajadell, 25 de juny i 7 de desembre

Sallent, 3 de juny i 13 de setembre

Cabrianes, 13 de setembre i 20 de setembre

Sant Feliu Sasserra, 24 de maig i 13 de setembre

Sant Fruitós de Bages, 21 de gener i 5 de juliol

Sant Joan de Vilatorrada, 22 de febrer i 25 de juny

Sant Mateu de Bages, 2 d'agost i 3 d'agost

Sant Salvador de Guardiola, 22 de febrer i 6 d'agost

Sant Vicenç de Castellet, 22 de gener i 12 de juliol

Santa Maria d'Oló, 20 de gener i 23 d'agost

Santpedor, 14 de juny i 26 de juliol

Súria, 20 de gener i 12 de juliol

Talamanca, 1 d'abril i 13 d'agost

BAIX CAMP

Albiol, l', 7 d'agost i 29 de setembre

Aleixar, l', 8 de febrer i 15 de novembre

Alforja, 15 de gener i 24 de setembre

Almoster, 30 de juliol i 29 de setembre

Arbolí, 18 de gener i 4 d'octubre

Argentera, l', 15 de maig i 20 d'agost

Borges del Camp, les, 10 de juny i 8 de setembre

Botarell, 2 de febrer i 10 d'agost

Cambrils, 29 de juny i 8 de setembre

Capafonts, 30 de juliol i 16 d'agost

Castellvell del Camp, 22 de gener i 26 de juliol

Colldejou, 10 d'agost i 23 d'octubre

Duesaigües, 13 d'agost i 14 d'agost

Febró, la, 27 d'agost i 30 d'agost

Maspujols, 26 d'abril i 16 d'agost

Montbrió del Camp, 23 d'abril i 29 de juny

Mont-roig del Camp, 8 de setembre i 29 de setembre

Miami platja, 19 de març i 23 de juliol

Prades, 23 d'agost i 18 d'octubre

Pratdip, 16 de juliol i 8 de setembre

Reus, 29 de juny i 25 de setembre

Riudecanyes, 2 d'agost i 20 de setembre

Riudecols, 28 de juny i 29 de juny

Riudoms, 26 de juliol i 22 de novembre

Selva del Camp, la, 7 de juny i 30 de novembre

Vandellòs i l'Hospitalet de l'Infant

Almadrava, 23 de juliol i 24 de juliol

Hospitalet de l'Infant, l', 29 de juny i 16 d'agost

Masboquera, 7 d'agost i 15 de novembre

Masriudoms, 24 de juliol i 26 de juliol

Vandellòs, 26 de juliol i 24 de setembre

Vilanova d'Escornalbou, 25 de gener i 27 d'agost

Vilaplana, 20 de gener i 15 de maig

Vinyols i els Arcs, 24 de maig i 26 de novembre

BAIX EBRE

Aldea, l', 21 d'abril i 24 de maig

Aldover, 23 d'abril i 8 de setembre

Alfara de Carles, 24 de maig i 7 de desembre

Ametlla de Mar, l', 2 de febrer i 29 de juny

Ampolla, l', 25 de juny i 16 de juliol

Benifallet, 8 de setembre i 10 de setembre

Camarles, 24 de maig i 7 de desembre

Deltebre, 21 de maig i 16 d'agost

Paüls, 6 d'abril i 24 de maig

Perelló, el, 18 de gener i 19 de gener

Roquetes, 14 d'abril i 5 de juliol

Tivenys, 29 de setembre i 30 de setembre

Tortosa, 24 de maig i 6 de setembre

Bitem, 6 de setembre i 17 de setembre

Campredó, 24 de maig i 26 de juliol

Jesús, 24 de maig i 4 d'octubre

Xerta, 26 de juliol i 11 de novembre

BAIX EMPORDÀ

Albons, 16 de febrer i 11 d'octubre

Begur, 24 de maig i 29 de juny

Bellcaire d'Empordà, 24 de maig i 30 d'agost

Bisbal d'Empordà, la, 24 de maig i 16 d'agost

Calonge, 12 de juliol i 11 de novembre

Sant Antoni de Calonge, 14 de juny i 1 de setembre

Castell-Platja d'Aro, 11 de febrer i 8 de setembre

Colomers, 19 de gener i 9 de setembre

Corçà, 24 de maig i 4 d'octubre

Cruïlles, Monells i Sant Sadurní de l'Heura, 24 de maig i 7 de desembre

Foixà, 25 de juny i 30 d'agost

Sala, la, 25 de juny i 16 d'agost

Sant Llorenç de les Arenes, 25 de juny i 10 d'agost

Fontanilles, 2 de juliol i 3 de juliol

Llabià, 28 de maig i 29 de maig

Forallac

Canapost, 24 de maig i 10 de setembre

Fonteta, 24 de maig i 17 de juliol

Peratallada, 24 de maig i 6 d'agost

Sant Climent de Peralta, 24 de maig i 4 de setembre

Vulpellac, 24 de maig i 19 d'agost

Garrigoles, 22 de gener i 29 de novembre

Gualta, 30 de juliol i 31 de juliol

Jafre, 8 de setembre i 11 de novembre

Mont-ras, 24 de maig i 7 de desembre

Palafrugell, 24 de maig i 20 de juliol

Palamós, 23 de juny i 25 de juny

Palau-sator, 29 de maig i 29 de juny

Fontclara, 15 de gener i 25 de setembre

Sant Feliu de Boada, 31 de juliol i 2 d'agost

Sant Julià de Boada, 9 de gener i 31 de juliol

Pals, 4 d'agost i 8 de setembre

Parlavà, 24 de maig i 2 d'agost

Fonolleres, 24 de maig i 9 de juliol

Pera, la, 31 de maig i 29 d'octubre

Regencós, 22 de gener i 28 d'abril

Rupià, 22 de gener i 20 de juliol

Sant Feliu de Guíxols, 12 de febrer i 2 d'agost

Santa Cristina d'Aro, 12 de febrer i 24 de juliol

Serra de Daró, 30 d'abril i 24 de maig

Tallada d'Empordà, la, 1 d'abril i 25 de juny

Canet de la Tallada, 17 de setembre i 16 d'octubre

Marenyà, 6 d'agost i 16 d'octubre

Tor, 9 de juliol i 16 d'octubre

Torrent, 28 d'agost i 13 de desembre

Torroella de Montgrí, 24 de maig i 25 d'agost

Estartit, l', 26 de juliol i 13 de desembre

Ullà, 16 de juliol i 10 de setembre

Ullastret, 24 de maig i 10 d'agost

Ultramort, 3 de juliol i 10 de desembre

Vall-llobrega, 22 de gener i 21 de setembre

Verges, 16 de febrer i 1 d'abril

Vilopriu, proposta no formulada

BAIX LLOBREGAT

Abrera, 24 de maig i 29 de juny

Begues, 20 de gener i 26 de juliol

Castelldefels, 13 d'agost i 7 de desembre

Castellví de Rosanes, 31 de maig i 27 de setembre

Cervelló, 24 de maig i 3 d'agost

Collbató, 27 d'agost i 16 de setembre

Corbera de Llobregat, 24 de maig i 22 de juliol

Cornellà de Llobregat, 24 de maig i 4 de juny

Esparreguera, 12 de febrer i 12 de juliol

Esplugues de Llobregat, 24 de maig i 20 de setembre

Gavà, 29 de juny i 14 de desembre

Martorell, 26 d'abril i 16 d'agost

Molins de Rei, 24 de maig i 29 de setembre

Olesa de Montserrat, 10 de juny i 25 de juny

Pallejà, 12 de febrer i 12 de juliol

Palma de Cervelló, la, 24 de maig i 24 de setembre

Papiol, el, 24 de maig i 23 de juliol

Prat de Llobregat, el, 24 de maig i 27 de setembre

Sant Andreu de la Barca, 6 de setembre i 30 de novembre

Sant Boi de Llobregat, 20 de maig i 7 de desembre

Sant Climent de Llobregat, 10 d'agost i 23 de novembre

Sant Esteve Sesrovires, 1 d'abril i 30 de juliol

Sant Feliu de Llobregat, 24 de maig i 24 de setembre

Sant Joan Despí, 24 de maig i 24 de setembre

Sant Just Desvern, 24 de maig i 6 d'agost

Sant Vicenç dels Horts, 22 de gener i 26 de juliol

Santa Coloma de Cervelló, 16 d'agost i 31 de desembre

Colònia Güell, la, 11 de juny i 31 de desembre

Torrelles de Llobregat, 25 de gener i 11 de novembre

Vallirana, 20 de gener i 21 de setembre

Viladecans, 24 de maig i 8 de setembre

BAIX PENEDÈS

Albinyana, 16 de juliol i 24 d'agost

Arboç, l', 9 de gener i 23 d'agost

Banyeres del Penedès, 12 de febrer i 12 de juliol

Bellvei, 13 d'agost i 16 d'agost

Bisbal del Penedès, la, 23 d'abril i 16 d'agost

Bonastre, 21 de maig i 22 de juliol

Calafell, 29 de juny i 16 de juliol

Segur de Calafell, 16 de juliol i 29 de setembre

Cunit, 20 de gener i 12 de juliol

Llorenç del Penedès, 1 d'abril i 10 d'agost

Masllorenç, 7 de gener i 2 d'agost

Montmell, el, 24 de maig i 23 d'agost

Sant Jaume dels Domenys, 24 de maig i 26 de juliol

Santa Oliva, 25 de gener i 26 d'agost

Vendrell, el, 26 de juliol i 15 d'octubre

BARCELONÈS

Badalona, 11 de maig i 24 de maig

Barcelona, 24 de maig i 24 de setembre

Hospitalet de Llobregat, l', 24 de maig i 24 de setembre

Sant Adrià de Besòs, 24 de maig i 8 de setembre

Santa Coloma de Gramenet, 24 de maig i 24 de setembre

BERGUEDÀ

Avià, 3 de juny i 30 d'agost

Bagà, 3 d'agost i 2 de novembre

Berga, 3 de juny i 8 de setembre

Borredà, 23 d'agost i 24 d'agost

Capolat, proposta no formulada

Casserres, 22 de març i 30 d'agost

Castell de l'Areny, 22 de gener i 23 d'abril

Castellar de n'Hug, 28 de setembre i 29 de setembre

Castellar del Riu, 22 de gener i 3 de juny

Llinars, 2 de febrer i 8 de setembre

Rasos de Peguera, els, 3 de juny i 10 d'agost

Cercs, 3 d'abril i 3 de juny

Espunyola, l', 3 de juny i 9 d'agost

Fígols, 16 d'octubre i 22 de novembre

Gironella, 24 de maig i 23 d'agost

Gisclareny, 23 d'abril i 15 de maig

Gósol, 19 de març i 20 de juliol

Guardiola de Berguedà, 3 de juny i 10 d'agost

Montclar, 2 de juny i 23 de juny

Montmajor, 3 de juny i 6 de setembre

Nou de Berguedà, la, 3 de juny i 11 de novembre

Olvan, 20 de gener i 2 d'agost

Cal Rosal, 3 de juny i 12 de juliol

Pobla de Lillet, la, 24 de maig i 4 d'octubre

Puig-reig, 24 de maig i 11 de novembre

Ametlla de Merola, l', 24 de maig i 20 de setembre

Quar, la, 4 de setembre i 22 de setembre

Sagàs, proposta no formulada

Saldes, 26 d'agost i 8 de setembre

Sant Jaume de Frontanyà, proposta no formulada

Sant Julià de Cerdanyola, 10 de setembre i 24 de desembre

Santa Maria de Merlès, 16 d'agost i 11 de novembre

Vallcebre, 23 d'abril i 16 d'agost

Vilada, 25 de juny i 7 de desembre

Viver i Serrateix, proposta no formulada

CERDANYA

Alp, 29 de juny i 30 de juny

Molina, la, 29 de juny i 7 d'agost

Bellver de Cerdanya, 14 de juny i 11 d'octubre

Bolvir, 15 de maig i 22 de novembre

Das, 10 d'agost i 4 de desembre

Fontanals de Cerdanya, 25 de juny i 7 de desembre

Ger, 6 de setembre i 31 de desembre

Greixer, 7 de juny i 22 de novembre

Saga, 24 de maig i 29 de desembre

Guils de Cerdanya, 15 de maig i 22 de desembre

Saneja, 22 de gener i 23 de gener

Sant Martí d'Aravó, 11 de novembre i 12 de novembre

Isòvol, 28 de setembre i 29 de setembre

All, 13 d'agost i 16 d'agost

Olopte, 28 de juny i 29 de juny

Lles de Cerdanya, 28 de juny i 8 d'octubre

Llívia, 12 d'abril i 7 de juny

Meranges, proposta no formulada

Montellà i Martinet

Martinet, 20 de gener i 1 de desembre

Montellà, 25 d'agost i 29 de novembre

Prats i Sansor, 6 d'agost i 29 de novembre

Prullans, 16 de gener i 31 de maig

Puigcerdà, 19 de juliol i 8 de setembre

Age, 7 de gener i 14 de juny

Ventajola, 3 de juliol i 21 de desembre

Vilallobent, 6 de setembre i 30 de novembre

Riu de Cerdanya, 20 de gener i 25 de juny

Urús, 21 d'agost i 23 de novembre

CONCA DE BARBERÀ

Barberà de la Conca, 24 de maig i 23 d'agost

Blancafort, 22 de juliol i 27 d'agost

Conesa, 22 de maig i 20 de novembre

Espluga de Francolí, l', 30 de juliol i 2 d'agost

Forès, 3 de setembre i 7 de desembre

Llorac, 28 d'agost i 30 d'agost

Albió, 6 de setembre i 8 de setembre

Cirera, la, 14 d'agost i 16 d'agost

Montblanc, 8 de setembre i 9 de setembre

Passanant i Belltall

Belltall, 21 d'agost i 2 d'octubre

Glorieta, 12 de maig i 14 d'agost

Passanant, 12 de maig i 21 d'agost

Pobla de Ferran, La, 12 de maig i 21 d'agost

Sala de Comalats, 12 de maig i 21 d'agost

Piles, les, 10 de setembre i 13 de desembre

Biure, 7 de maig i 8 de maig

Guialmons, 14 de maig i 15 de maig

Sant Gallard, 28 de maig i 29 de maig

Pira, 6 d'agost i 9 d'agost

Pontils, 2 d'agost i 3 d'agost

Santa Perpètua de Gaià, 13 d'agost i 14 d'agost

Vallespinosa, 6 d'agost i 7 d'agost

Rocafort de Queralt, 15 de maig i 6 d'agost

Santa Coloma de Queralt, 8 de novembre i 31 de desembre

Aguiló, 22 de gener i 25 de setembre

Pobla de Carivenys, la, 23 de juny i 28 d'agost

Roques, les, 12 de maig i 29 de juny

Sarral, 24 de maig i 30 de juliol

Montbrió de la Marca, 20 de gener i 10 d'agost

Vallverd, 3 de maig i 11 d'octubre

Savallà del Comtat, 1 d'octubre i 2 d'octubre

Segura, 14 de maig i 15 de maig

Senan, 7 de gener i 16 d'agost

Solivella, 9 de setembre i 10 de setembre

Vallclara, 20 d'agost i 23 d'agost

Vallfogona de Riucorb, 10 de juliol i 4 de desembre

Vilanova de Prades, 6 d'agost i 16 d'agost

Vilaverd, 9 de juliol i 12 de novembre

Vimbodí i Poblet, 6 d'agost i 8 de setembre

GARRAF

Canyelles, 26 de juliol i 10 de setembre

Cubelles, 30 de juliol i 16 d'agost

Olivella, 3 d'agost i 9 de novembre

Sant Pere de Ribes, 25 de gener i 29 de juny

Roquetes, les, 12 de febrer i 25 de juny

Sitges, 24 d'agost i 23 de setembre

Vilanova i la Geltrú, 15 de febrer i 5 d'agost

GARRIGUES

Albagés, l', 20 de gener i 19 de març

Albi, l', 6 d'agost i 27 de setembre

Arbeca, 19 de març i 16 d'agost

Bellaguarda, 18 de gener i 26 d'abril

Borges Blanques, les, 6 de setembre i 7 de setembre

Bovera, 24 de maig i 6 de setembre

Castelldans, 8 de setembre i 9 de setembre

Cervià de les Garrigues, 19 de març i 29 de setembre

Cogul, el, 19 de març i 3 de maig

Espluga Calba, l', 8 de febrer i 23 d'agost

Floresta, la, 3 de febrer i 23 d'agost

Fulleda, 27 d'agost i 30 d'agost

Granadella, la, 13 de setembre i 14 de setembre

Granyena de les Garrigues, 19 de març i 1 d'octubre

Juncosa, 19 de març i 23 d'abril

Juneda, 30 d'agost i 31 d'agost

Omellons, els, 25 de gener i 27 de setembre

Pobla de Cérvoles, la, 9 d'agost i 22 de novembre

Puiggròs, 2 d'agost i 3 d'agost

Soleràs, el, 19 de març i 4 d'agost

Tarrés, 15 de maig i 16 d'agost

Torms, els, 19 de març i 3 de maig

Vilosell, el, 20 de gener i 8 de maig

Vinaixa, 26 d'abril i 30 d'agost

GARROTXA

Argelaguer, 10 de maig i 13 de desembre

Besalú, 26 de març i 24 de setembre

Beuda, 26 de març i 24 de setembre

Castellfollit de la Roca, 24 de maig i 20 de setembre

Maià de Montcal, 22 de gener i 14 de maig

Mieres, 26 de març i 23 d'agost

Montagut i Oix, 3 de maig i 16 de juliol

Olot, 8 de setembre i 9 de setembre

Planes d'Hostoles, les, 26 de juliol i 27 de setembre

Preses, les, 8 de setembre i 11 d'octubre

Riudaura, 20 de gener i 25 de juny

Sales de Llierca, 23 d'abril i 11 de novembre

Sant Aniol de Finestres, 2 d'agost i 13 de desembre

Sant Feliu de Pallerols, 21 de maig i 24 de maig

Sant Ferriol, 26 de març i 24 de setembre

Sant Jaume de Llierca, 24 de juliol i 26 de juliol

Sant Joan les Fonts, 23 de juny i 25 de juny

Santa Pau, 13 d'agost i 16 d'agost

Tortellà, 26 d'abril i 16 d'agost

Vall de Bianya, la, 12 d'abril i 17 de maig

Canya, la, 3 de maig i 17 de desembre

Vall d'en Bas, la

Hostalets d'en Bas, els, 16 d'agost i 8 de setembre

Joanetes, 26 de juliol i 8 de setembre

Mallol, el, 30 d'agost i 8 de setembre

Pinya, la, 2 d'agost i 8 de setembre

Puigpardines, 16 d'agost i 8 de setembre

Sant Esteve d'en Bas, 8 de setembre i 20 de setembre

Sant Privat d'en Bas, 23 d'agost i 8 de setembre

GIRONÈS

Aiguaviva, 26 de juliol i 29 d'octubre

Bescanó, 10 d'agost i 29 d'octubre

Bordils, 23 d'agost i 29 d'octubre

Campllong, 31 de maig i 23 d'agost

Canet d'Adri, 27 de setembre i 29 d'octubre

Cassà de la Selva, 31 de maig i 1 de juny

Celrà, 3 de maig i 29 d'octubre

Cervià de Ter, 21 d'agost i 29 d'octubre

Flaçà, 7 de juliol i 11 d'octubre

Fornells de la Selva, 26 de juliol i 29 d'octubre

Girona, 26 de juliol i 29 d'octubre

Juià, 4 de setembre i 29 d'octubre

Llagostera, 24 de maig i 25 de maig

Llambilles, 2 de juliol i 5 de juliol

Madremanya, 9 d'agost i 7 d'octubre

Quart, 16 de juliol i 29 d'octubre

Salt, 26 de juliol i 29 d'octubre

Sant Andreu Salou, proposta no formulada

Sant Gregori, 19 de juliol i 29 d'octubre

Sant Joan de Mollet, 20 de gener i 29 d'octubre

Sant Jordi Desvalls, 23 d'abril i 29 d'octubre

Sant Julià de Ramis, 26 de juliol i 29 d'octubre

Sant Martí de Llémena, 25 de juny i 11 d'octubre

Sant Martí Vell, 29 d'octubre i 11 de novembre

Sarrià de Ter, 26 de juliol i 29 d'octubre

Vilablareix, 24 de maig i 29 d'octubre

Viladasens, 22 de gener i 14 d'octubre

MARESME

Alella, 24 de maig i 7 de desembre

Arenys de Mar, 9 de juliol i 16 d'agost

Arenys de Munt, 11 de novembre i 12 de novembre

Argentona, 24 de maig i 4 d'agost

Cabrera de Mar, 24 de maig i 2 d'agost

Cabrils, 3 de maig i 24 de maig

Caldes d'Estrac, 8 de setembre i 13 de desembre

Calella, 16 de juny i 23 de setembre

Canet de Mar, 29 de juny i 8 de setembre

Dosrius, 24 de maig i 27 d'agost

Malgrat de Mar, 16 d'agost i 7 de desembre

Masnou, el, 24 de maig i 29 de juny

Mataró, 24 de maig i 27 de juliol

Montgat, 23 d'abril i 24 de maig

Òrrius, 24 de maig i 30 de novembre

Palafolls, 25 d'agost i 8 de setembre

Pineda de Mar, 25 de juny i 27 d'agost

Premià de Dalt, 24 de maig i 29 de juny

Premià de Mar, 24 de maig i 12 de juliol

Sant Andreu de Llavaneres, 19 de juliol i 30 de novembre

Sant Cebrià de Vallalta, 16 de setembre i 24 de setembre

Sant Iscle de Vallalta, 25 de juny i 11 d'octubre

Sant Pol de Mar, 25 de gener i 26 de juliol

Sant Vicenç de Montalt, 22 de gener i 24 de maig

Santa Susanna, 11 d'agost i 12 d'agost

Teià, 24 de maig i 11 de novembre

Tiana, 24 de maig i 16 de setembre

Tordera, 11 de maig i 24 d'agost

Vilassar de Dalt, 29 d'abril i 24 de maig

Vilassar de Mar, 24 de maig i 25 de juny

MONTSIÀ

Alcanar, 15 de maig i 11 d'octubre

Cases d'Alcanar, les, 29 de juny i 16 de juliol

Amposta, 24 de maig i 7 de desembre

Freginals, 19 de març i 7 de desembre

Galera, la, 19 de març i 10 d'agost

Godall, 16 de febrer i 19 de març

Mas de Barberans, 19 de març i 16 d'agost

Masdenverge, 19 de març i 7 d'octubre

Sant Carles de la Ràpita, 19 de març i 8 de setembre

Sant Jaume d'Enveja, 23 d'abril i 23 de juny

Muntells, els, 16 de febrer i 10 d'agost

Santa Bàrbara, 19 de març i 4 de desembre

Sénia, la, 1 d'abril i 10 de maig

Ulldecona, 19 de març i 18 d'octubre

NOGUERA

Àger, 22 de gener i 16 d'agost

Agulló, 26 d'abril i 21 d'agost

Corçà, 8 de maig i 7 d'agost

Fontdepou, 2 de juliol i 17 de juliol

Masos de Millà, els, 3 de maig i 31 de juliol

Millà, 20 de maig i 4 de setembre

Règola, la, 29 de maig i 31 de juliol

Vilamajor, 1 d'octubre i 2 d'octubre

Albesa, 16 d'agost i 17 d'agost

Algerri, 2 de febrer i 3 de febrer

Alòs de Balaguer, 20 de gener i 9 d'agost

Artesa de Segre, 20 de gener i 24 de setembre

Avellanes i Santa Linya, les

Avellanes, les, 19 de març i 16 d'agost

Santa Linya, 26 d'abril i 25 de maig

Tartareu, 20 d'agost i 29 de setembre

Vilanova de la Sal, 3 de febrer i 6 d'agost

Balaguer, 8 de novembre i 9 de novembre

Baronia de Rialb, la

Bellfort, 28 d'agost i 27 de novembre

Gualter, 23 de febrer i 17 de juliol

Palau de Rialb, el, 15 de maig i 14 d'agost

Pallerols, 24 d'abril i 20 de novembre

Politg, 15 de maig i 25 de maig

Puig de Rialb, el, 29 de setembre i 5 d'octubre

Serra de Rialb, la, 24 de febrer i 10 de setembre

Torre de Rialb, la, 29 de maig i 27 de novembre

Vilaplana, 22 de maig i 18 de setembre

Bellcaire d'Urgell, 17 de maig i 13 de setembre

Bellmunt d'Urgell, 23 d'agost i 1 de setembre

Cabanabona, 24 de maig i 20 d'agost

Camarasa, 23 d'abril i 25 de juny

Ametlla de Montsec, l', 26 de juliol i 7 de desembre

Baronia de Sant Oïsme, la, 23 d'abril i 24 d'agost

Figuerola de Meià, 5 de maig i 9 d'agost

Fontllonga, 23 d'agost i 29 de setembre

Maçana, la, 18 de gener i 23 d'abril

Sant Llorenç de Montgai, 25 de maig i 10 d'agost

Castelló de Farfanya, 23 d'abril i 9 de novembre

Cubells, 20 d'agost i 23 d'agost

Torre de Fluvià, la, 27 d'agost

Foradada, 20 de gener i 16 de febrer

Marcovau, 16 de febrer i 7 d'agost

Montsonís, 16 de febrer i 16 de juliol

Rubió de Dalt i Rubió del Mig, 16 de febrer i 29 de setembre

Ivars de Noguera, 20 de gener i 7 d'agost

Menàrguens, 22 de gener i 29 d'abril

Montgai, 19 de març i 6 de setembre

Butsènit, 19 de març i 16 d'agost

Oliola, 28 de gener i 2 d'agost

Os de Balaguer, 6 d'agost i 29 de setembre

Alberola, 12 de juny i 10 de setembre

Gerb, 6 d'agost i 9 de novembre

Monestir d'Avellanes, 6 d'agost i 29 de setembre

Penelles, 19 de març i 30 d'agost

Ponts, 16 de febrer i 14 de setembre

Preixens, 29 d'abril i 30 d'agost

Pradell, 20 de gener i 19 de juliol

Ventoses, les, 26 de juliol i 23 d'agost

Sentiu de Sió, la, 10 de maig i 29 de setembre

Térmens, 20 de gener i 10 de setembre

Tiurana, 20 de gener i 8 de setembre

Torrelameu, 20 de gener i 3 de maig

Vallfogona de Balaguer, 24 de maig i 29 de setembre

Hostal Nou i la Codosa, l', 24 de maig i 23 de juliol

Ràpita, la, 24 de maig i 20 de juliol

Vilanova de l'Aguda, 13 de febrer i 14 d'agost

Alzina, l', 6 d'agost i 14 d'agost

Guardiola, 14 d'agost i 24 d'agost

Ribelles, 15 de maig i 10 de setembre

Vilalta, 6 d'agost i 14 d'agost

Vilanova de Meià, 3 de maig i 13 de setembre

Argentera, 3 de maig i 23 d'agost

Boada, 3 de maig i 23 d'agost

Gàrzola, 3 de maig i 6 de setembre

Lluçars, 3 de maig i 20 de setembre

Santa Maria de Meià, 3 de maig i 16 d'agost

Tòrrec, 3 de maig i 9 d'agost

OSONA

Alpens, 16 de febrer i 27 de setembre

Balenyà, 21 de gener i 24 de maig

Brull, el, 26 de juliol i 11 de novembre

Calldetenes, proposta no formulada

Centelles, 1 de setembre i 31 de desembre

Collsuspina, 2 d'agost i 3 d'agost

Espinelves, 27 de gener i 24 de maig

Folgueroles, 24 de maig i 13 de setembre

Gurb, 24 de maig i 30 de novembre

Lluçà, 24 de maig i 10 de desembre

Malla, 22 de gener i 24 de maig

Manlleu, 1 d'abril i 24 de maig

Masies de Roda, les, 15 de juliol i 29 de setembre

Masies de Voltregà, les, 12 de juliol i 8 de setembre

Gleva, la, 6 de setembre i 8 de setembre

Montesquiu, 24 de maig i 7 de desembre

Muntanyola, 24 de maig i 16 de juny

Olost, 24 de maig i 16 d'agost

Santa Creu de Jotglar, 24 de maig i 10 de setembre

Orís, 25 d'agost i 20 de setembre

Oristà, 20 de gener i 30 de novembre

Raval de Sant Feliu, el, 24 de maig i 13 de setembre

Torre d'Oristà, la, 24 de maig i 8 de setembre

Perafita, 2 de febrer i 29 de juny

Prats de Lluçanès, 22 de gener i 25 de juny

Roda de Ter, 24 de maig i 23 de setembre

Rupit i Pruit, 29 de setembre i 30 de novembre

Sant Agustí de Lluçanès, 25 d'agost i 28 de setembre

Sant Bartomeu del Grau, 24 de maig i 24 d'agost

Sant Boi de Lluçanès, 20 de maig i 28 de setembre

Sant Hipòlit de Voltregà, 6 de setembre i 8 de setembre

Sant Julià de Vilatorta, 24 de maig i 26 de juliol

Sant Martí d'Albars, 11 de novembre i 13 de novembre

Sant Martí de Centelles, 24 de maig i 11 de novembre

Sant Pere de Torelló, 29 de juny i 27 de setembre

Sant Quirze de Besora, 24 de maig i 16 de juny

Sant Sadurní d'Osormort, 15 de maig i 6 de setembre

Sant Vicenç de Torelló, 22 de gener i 6 de setembre

Santa Cecília de Voltregà, 1 d'abril i 22 de novembre

Santa Eugènia de Berga, 24 de maig i 6 de setembre

Santa Eulàlia de Riuprimer, 24 de maig i 6 de setembre

Santa Maria de Besora, 25 de juny i 13 de setembre

Santa Maria de Corcó

Cantonigròs, 1 d'abril i 24 de maig

Sant Martí Sescorts, 1 d'abril i 11 de novembre

Santa Maria de Corcó (l'Esquirol), 1 d'abril i 24 de maig

Seva, 19 de març i 24 de maig

Sobremunt, 11 de novembre i 13 de desembre

Sora, 15 de maig i 29 de juny

Taradell, 20 de gener i 25 d'agost

Tavèrnoles, 23 d'abril i 3 d'agost

Tavertet, 1 d'abril i 23 d'agost

Tona, 24 de maig i 30 de novembre

Torelló, 24 de maig i 20 de setembre

Vic, 24 de maig i 5 de juliol

Vidrà, 11 de gener i 27 de setembre

Viladrau, 8 de setembre i 11 de novembre

Vilanova de Sau, 1 d'abril i 24 de maig

PALLARS JUSSÀ

Abella de la Conca, 31 de maig i 4 d'octubre

Bóixols, 22 de gener i 16 d'agost

Castell de Mur

Cellers, 19 de març i 19 d'agost

Collmorter, 19 de març i 7 de maig

Guàrdia de Tremp, 19 de març i 11 d'octubre

Meüll, el, 19 de març i 11 de novembre

Puigmaçana, 19 de març i 11 de novembre

Santa Llúcia, 19 de març i 13 de desembre

Vilamolat de Mur, 19 de març i 7 de maig

Conca de Dalt

Aramunt, 22 de gener i 15 de setembre

Claverol, 5 de febrer i 25 d'agost

Erinyà, 15 de maig i 1 de juny

Hortoneda, 3 de maig i 14 d'agost

Pessonada, 14 d'agost i 31 d'agost

Pont de Claverol, el, 18 de gener i 23 d'agost

Rivert, 6 d'agost i 12 de novembre

Sant Martí de Canals, 6 d'agost i 12 de novembre

Serradell, 26 d'abril i 30 de novembre

Sossís, 2 de febrer i 27 d'agost

Toralla, 15 de gener i 7 d'agost

Torallola, 14 d'agost i 23 de novembre

Gavet de la Conca, 16 de gener i 25 de setembre

Aransís, 28 d'abril i 7 d'agost

Fontsagrada, 23 de gener i 6 d'octubre

Sant Cristòfol de la Vall, 10 de juliol i 31 de juliol

Sant Martí de Barcedana, 28 de juliol i 17 d'agost

Sant Miquel de la Vall, 25 d'agost i 29 de setembre

Sant Salvador de Toló, 8 de maig i 6 d'agost

Sant Serni, 29 de maig i 27 de novembre

Isona i Conca Dellà

Basturs, 9 de gener i 15 de maig

Benavent, 24 de juliol i 21 d'agost

Biscarri, 25 de setembre i 30 de novembre

Conques, 19 de març i 14 de setembre

Figuerola d'Orcau, 18 de gener i 16 d'agost

Isona, 23 de gener i 27 d'agost

Orcau, 12 de juny i 2 d'agost

Sant Romà d'Abella, 29 d'abril i 10 de juny

Llimiana, 24 de maig i 16 d'agost

Pobla de Segur, la, 8 de maig i 18 de juny

Salàs de Pallars, 24 de maig i 5 d'agost

Sensui, 24 de maig i 4 de desembre

Sant Esteve de la Sarga, 14 de maig i 8 de setembre

Sarroca de Bellera, 15 de maig i 2 d'agost

Senterada, 28 de juliol i 16 d'agost

Talarn, 11 d'octubre i 11 de novembre

Torre de Cabdella, la, 9 d'agost i 23 d'agost

Tremp, 14 de maig i 8 de setembre

PALLARS SOBIRÀ

Alins, 22 de gener i 23 de juny

Ainet de Besan, 21 de juliol i 29 de setembre

Araós, 1 de setembre i 24 de desembre

Àreu, 20 de gener i 31 de juliol

Alt Àneu

Alòs d'Isil, 16 de febrer i 27 d'agost

Borén, 16 de febrer i 21 d'agost

Isavarre, 18 de gener i 10 d'agost

Isil, 16 de febrer i 23 de juny

Son, 16 de febrer i 7 d'agost

Sorpe, 16 de febrer i 14 d'agost

València d'Àneu, 16 de febrer i 8 de setembre

Baix Pallars

Ancs, 2 d'agost i 22 de novembre

Baén, 2 d'agost i 30 de novembre

Balestui, 21 de gener i 2 d'agost

Bresca, 2 d'agost i 29 de setembre

Bretui, 2 d'agost i 27 de desembre

Cortscastell, 26 de juliol i 2 d'agost

Enseu, 2 d'agost i 27 de desembre

Gerri de la Sal, 21 de gener i 2 d'agost

Mentui, 18 de gener i 2 d'agost

Montcortès, 2 d'agost i 29 de setembre

Peracalç, 2 d'agost i 10 d'agost

Peramea, 10 de juliol i 2 d'agost

Pujol, 2 d'agost i 30 de novembre

Sellui, 2 d'agost i 31 de desembre

Espot, 22 de setembre i 7 de desembre

Esterri d'Àneu, 22 de gener i 16 de febrer

Esterri de Cardós, 7 de gener i 26 de gener

Farrera, 24 de maig i 16 d'agost

Burg, 16 de febrer i 24 d'agost

Montesclado, 12 de juny i 27 de setembre

Guingueta d'Àneu, la, 16 de febrer i 11 d'octubre

Escaló, 16 de febrer i 18 d'agost

Lladorre, 29 de juliol i 11 de novembre

Aineto, 9 de setembre i 11 de novembre

Boldís Jussà, 29 de juny i 11 de novembre

Boldís Sobirà, 21 de gener i 11 de novembre

Lleret, 16 de setembre i 11 de novembre

Tavascan, 5 d'agost i 24 d'agost

Llavorsí, 16 de febrer i 26 de juliol

Rialp, 16 de febrer i 27 de setembre

Soriguera, 16 de febrer i 13 d'agost

Sort, 16 de febrer i 19 de març

Tírvia, 18 de gener i 2 d'agost

Vall de Cardós

Ainet de Cardós, 16 de febrer i 29 de desembre

Anàs, 4 de setembre i 18 de novembre

Bonestarre, 22 de gener i 15 d'octubre

Cassibrós, 31 d'agost i 30 de novembre

Estaon, 15 de maig i 26 de juliol

Lladrós, 16 de febrer i 29 de juny

Ribera de Cardós, 24 de maig i 8 de setembre

Surri, 10 d'agost i 31 de desembre

PLA DE L'ESTANY

Banyoles, 16 d'agost i 25 d'octubre

Camós, 16 d'agost i 25 d'octubre

Cornellà del Terri, 29 de juny i 25 d'octubre

Crespià, 1 de març i 13 de desembre

Esponellà, 8 de febrer i 25 d'octubre

Fontcoberta, 2 d'agost i 25 d'octubre

Palol de Revardit, 29 de setembre i 25 d'octubre

Riudellots de la Creu, 29 d'octubre i 11 de novembre

Sant Martí de la Mota, 27 de setembre i 29 d'octubre

Porqueres, 17 de maig i 7 de desembre

Sant Miquel de Campmajor, 5 de febrer i 25 de setembre

Briolf, 21 de juny i 27 de desembre

Falgons, 22 de gener i 18 de setembre

Sant Martí de Campmajor, 22 de maig i 11 de novembre

Ventajol, 21 de juny i 18 d'octubre

Serinyà, 25 d'octubre i 29 de novembre

Vilademuls, 25 de gener i 25 d'octubre

PLA D'URGELL

Barbens, 13 d'agost i 8 de novembre

Bell-lloc d'Urgell, 28 de setembre i 29 de setembre

Bellvís, 20 de gener i 26 d'octubre

Arcs, els, 18 de gener i 4 d'octubre

Castellnou de Seana, 5 de febrer i 13 de setembre

Fondarella, 20 de gener i 6 de setembre

Golmés, 25 de maig i 6 d'agost

Ivars d'Urgell, 24 de maig i 30 de novembre

Vallverd, 19 de març i 4 d'octubre

Linyola, 24 de maig i 16 d'agost

Miralcamp, 20 de gener i 30 d'agost

Mollerussa, 19 de març i 21 de maig

Palau d'Anglesola, el, 3 de febrer i 30 d'agost

Poal, el, 19 de març i 23 d'abril

Sidamon, 3 de febrer i 24 d'agost

Torregrossa, 22 de gener i 14 d'agost

Vilanova de Bellpuig, 29 de juny i 3 de setembre

Vila-sana, 19 de març i 24 de setembre

PRIORAT

Bellmunt del Priorat, 13 de desembre i 28 de desembre

Bisbal de Falset, la, 19 de març i 8 de setembre

Cabacés, 3 de febrer i 5 d'agost

Capçanes, 30 de juliol i 2 d'agost

Cornudella de Montsant, 10 de juliol i 23 d'agost

Albarca, 22 de gener i 14 d'agost

Siurana, 8 de maig i 14 d'agost

Falset, 16 d'agost i 6 de setembre

Figuera, la, 15 de gener i 11 de novembre

Gratallops, 20 de gener i 10 d'agost

Guiamets, els, 20 d'agost i 28 de desembre

Lloar, el, 9 d'agost i 29 de setembre

Marçà, 16 d'agost i 27 de desembre

Margalef, 6 d'agost i 29 de setembre

Masroig, el, 23 d'agost i 24 d'agost

Molar, el, 16 d'agost i 17 d'agost

Morera de Montsant, la, 8 de setembre i 9 de setembre

Escaladei, 25 de juny i 24 de setembre

Poboleda, 4 d'agost i 5 d'agost

Porrera, 3 de febrer i 8 de novembre

Pradell de la Teixeta, 16 de juliol i 1 d'octubre

Torre de Fontaubella, la, 7 d'agost i 31 de desembre

Torroja del Priorat, 7 de maig i 29 de setembre

Ulldemolins, proposta no formulada

Vilella Alta, la, 18 de gener i 13 de desembre

Vilella Baixa, la, 23 d'abril i 24 de maig

RIBERA D'EBRE

Ascó, 15 de gener i 20 d'agost

Benissanet, 15 de gener i 23 de juliol

Flix, 16 d'agost i 17 d'agost

Garcia, 15 de gener i 16 d'agost

Ginestar, 12 de novembre i 15 de novembre

Miravet, 24 de maig i 11 d'octubre

Móra d'Ebre, 24 de maig i 27 d'agost

Móra la Nova, 2 d'agost i 22 d'octubre

Palma d'Ebre, la, 29 d'abril i 30 d'abril

Rasquera, 4 d'agost i 5 d'agost

Riba-roja d'Ebre, 5 de febrer i 24 d'agost

Tivissa, 23 de juliol i 26 de juliol

Darmós, 8 de febrer i 13 d'agost

Llaberia, 16 de gener i 28 d'agost

Serra d'Almos, la, 2 de gener i 9 d'agost

Torre de l'Espanyol, la, 15 de gener i 23 de juliol

Vinebre, 26 d'agost i 27 d'agost

RIPOLLÈS

Campdevànol, 20 de setembre i 21 de setembre

Campelles, 24 de maig i 11 de novembre

Camprodon, 21 de juny i 22 de juny

Gombrèn, 6 de setembre i 7 de setembre

Llanars, 27 de setembre i 28 de setembre

Llosses, les, 25 de juny i 7 de desembre

Molló, 12 de juliol i 22 de novembre

Espinavell, 5 d'agost i 13 d'octubre

Ogassa, 7 d'agost i 4 de desembre

Sant Martí de Surroca, 13 de novembre i 4 de desembre

Sant Martí d'Ogassa, 3 de juliol i 4 de desembre

Pardines, 3 d'agost i 4 d'agost

Planoles, 22 de gener i 25 de juny

Queralbs, 23 de juliol i 26 de juliol

Ribes de Freser, 15 de febrer i 14 de juny

Ripoll, 11 de maig i 12 de maig

Sant Joan de les Abadesses, 13 de setembre i 14 de setembre

Sant Pau de Segúries, 6 de setembre i 7 de setembre

Setcases, 8 de maig i 29 de setembre

Toses, 9 de juliol i 22 de juliol

Dòrria, 22 de juny i 27 de juliol

Fornells de la Muntanya, 29 de juny i 29 de setembre

Nevà, 10 de juliol i 13 d'octubre

Vallfogona de Ripollès, 10 de maig i 27 d'agost

Vilallonga de Ter, 15 de novembre i 16 de novembre

SEGARRA

Biosca, 30 de juliol i 31 de juliol

Lloberola, 29 de setembre i 30 de setembre

Cervera, 6 de febrer i 27 de setembre

Cardosa, la, 2 de gener i 17 de juliol

Castellnou d'Oluges, 17 de maig i 14 d'agost

Malgrat, 23 de gener i 14 d'agost

Prenyanosa, 21 d'agost i 29 de setembre

Vergós de Cervera, 15 de maig i 7 d'agost

Estaràs, 7 de gener i 23 d'agost

Alta-riba, 23 d'abril i 7 d'octubre

Ferran, 24 de maig i 26 de juliol

Gàver, 11 de maig i 23 d'agost

Vergós Guerrejat, 22 de juliol i 9 d'agost

Granyanella, 6 d'agost i 7 d'agost

Curullada, la, 23 de gener i 10 de setembre

Fonolleres, 27 d'agost i 28 d'agost

Móra, la, 23 de juliol i 24 de juliol

Tordera, 8 de setembre i 9 de setembre

Granyena de Segarra, 10 de setembre i 13 de setembre

Guissona, 24 de maig i 8 de setembre

Ivorra, 15 de maig i 31 de desembre

Massoteres, 15 de maig i 21 d'agost

Palouet, 15 de maig i 24 de juliol

Talteüll, 15 de maig i 14 d'agost

Montoliu de Segarra, 2 d'agost i 3 d'agost

Cabestany, 26 d'agost i 27 d'agost

Guàrdia Lada, la, 2 de febrer i 3 de febrer

Vilagrasseta, 9 d'agost i 10 d'agost

Montornès de Segarra, 27 d'agost i 30 d'agost

Mas de Bondia, el, 24 d'agost i 25 d'agost

Oluges, les, 20 de gener i 10 d'abril

Montfalcó Murallat, 16 de gener i 15 de maig

Santa Fe, 20 de gener i 29 de maig

Plans de Sió, els

Aranyó, 29 de juny i 18 de setembre

Canós, el, 15 de maig i 31 de juliol

Concabella, 22 de gener i 24 de juliol

Hostafrancs, 24 d'agost i 25 d'agost

Muller, 29 de juny i 18 de setembre

Montcortés, 3 de juliol i 26 de juliol

Mont-roig, 16 de juliol i 17 de juliol

Pallargues, les, 27 d'agost i 30 d'agost

Pelagalls, 6 d'abril i 7 d'abril

Ratera, 22 de gener i 10 d'agost

Sisteró, 6 d'abril i 7 d'abril

Ribera d'Ondara

Briansó, 6 d'agost i 7 d'agost

Gramuntell, 1 de setembre i 2 de setembre

Montpalau, 23 de juliol i 24 de juliol

Pomar, 13 d'agost i 14 d'agost

Rubinat, 3 de setembre i 4 de setembre

Sant Antolí i Vilanova, 24 d'agost i 28 d'agost

Sant Pere dels Arquells, 20 d'agost i 21 d'agost

Sanaüja, 8 de setembre i 9 de setembre

Sant Guim de Freixenet, 11 de juny i 9 d'agost

Sant Guim de la Plana, 14 d'agost i 16 d'agost

Comabella, 8 de maig i 10 de maig

Vicfred, 2 d'octubre i 7 d'octubre

Sant Ramon, 31 d'agost i 1 de setembre

Gospí, 25 de setembre i 2 d'octubre

Portell, 31 d'agost i 1 de setembre

Viver de Segarra, 20 de gener i 18 de setembre

Talavera, 28 de maig i 29 de maig

Bellmunt, 7 de maig i 8 de maig

Civit, 30 d'abril i 3 de maig

Pallerols, 24 de juliol i 26 de juliol

Pavia, 10 de setembre i 13 de setembre

Tarroja de Segarra, 15 de maig i 6 d'agost

Torà, 24 de maig i 1 de setembre

Torrefeta i Florejacs

Bellveí, 20 de gener i 24 de juliol

Far, el, 7 de gener i 21 d'agost

Florejacs, 15 de maig i 14 d'agost

Gra, 15 de maig i 6 d'agost

Granollers, 15 de maig i 24 de juliol

Llor, el, 7 de gener i 21 d'agost

Morana, la, 15 de maig i 7 d'agost

Palou, 11 de maig i 2 d'octubre

Riber, 19 de març i 26 de juliol

Sant Martí de la Morana, 15 de maig i 11 de novembre

Sedó, 7 d'agost i 20 de novembre

Selvanera, 19 de gener i 15 de maig

Torrefeta, 15 de maig i 4 de novembre

SEGRIÀ

Aitona, 21 de maig i 2 de setembre

Alamús, els, 20 de gener i 12 de novembre

Albatàrrec, 10 de maig i 11 d'octubre

Alcanó, 3 de febrer i 19 de març

Alcarràs, 20 de gener i 27 d'agost

Alcoletge, 7 de maig i 17 de setembre

Alfarràs, 20 de gener i 29 de juny

Alfés, 20 de gener i 6 d'agost

Alguaire, 28 de maig i 24 de setembre

Almacelles, 2 de març i 24 de setembre

Almatret, 3 de febrer i 29 de setembre

Almenar, 20 de gener i 20 de setembre

Alpicat, 16 de gener i 20 d'agost

Artesa de Lleida, 31 d'agost i 29 de setembre

Aspa, 19 de març i 6 d'abril

Benavent de Segrià, 1 de febrer i 30 d'agost

Corbins, 21 de maig i 24 de maig

Gimenells i el Pla de la Font

Gimenells, 15 de maig i 7 d'octubre

Pla de la Font, el, 3 de maig i 25 d'octubre

Granja d'Escarp, la, 20 de gener i 23 de juliol

Llardecans, 23 d'abril i 10 de desembre

Lleida, 11 de maig i 29 de setembre

Raïmat, 24 d'abril i 23 de juliol

Sucs, 14 de maig i 13 d'agost

Maials, 20 de gener i 15 de maig

Massalcoreig, 16 de gener i 24 d'agost

Montoliu de Lleida, 15 de maig i 8 de setembre

Portella, la, 5 de març i 29 d'abril

Puigverd de Lleida, 23 d'abril i 23 de juliol

Rosselló, 29 de juny i 11 d'octubre

Sarroca de Lleida, 3 d'abril i 11 d'octubre

Seròs, 9 d'abril i 8 de setembre

Soses, 20 de gener i 3 de setembre

Sudanell, 1 d'octubre i 4 d'octubre

Sunyer, 26 d'abril i 13 de desembre

Torrebesses, 20 de gener i 6 d'agost

Torrefarrera, 18 de gener i 10 de setembre

Torres de Segre, 10 de maig i 7 de desembre

Torre-serona, 3 de maig i 6 de novembre

Vilanova de la Barca, 16 d'agost i 4 d'octubre

Vilanova de Segrià, 25 de gener i 19 de juliol

SELVA

Amer, 26 de març i 16 d'agost

Anglès, 24 de maig i 6 de setembre

Arbúcies, 26 de juliol i 27 de juliol

Blanes, 6 d'abril i 26 de juliol

Breda, 9 de setembre i 10 de setembre

Brunyola, 18 de gener i 11 de novembre

Caldes de Malavella, 2 d'agost i 22 de setembre

Cellera de Ter, la, 26 d'abril i 29 d'octubre

Fogars de la Selva, 15 de maig i 16 de setembre

Hostalric, 5 de juliol i 6 de juliol

Lloret de Mar, 24 de juliol i 18 de novembre

Maçanet de la Selva, 30 d'abril i 10 d'agost

Massanes, 1 d'abril i 2 d'agost

Osor, proposta no formulada

Riells i Viabrea, 2 d'agost i 11 de novembre

Riudarenes, 20 de setembre i 15 de novembre

Riudellots de la Selva, 29 de setembre i 29 d'octubre

Sant Feliu de Buixalleu, 1 d'abril i 26 de juliol

Sant Hilari Sacalm, 24 de maig i 27 d'agost

Sant Julià del Llor i Bonmatí, 23 d'abril i 24 de maig

Santa Coloma de Farners, 6 d'abril i 24 de setembre

Sils, 24 de setembre i 27 de setembre

Susqueda, 22 de gener i 4 d'octubre

Tossa de Mar, 22 de gener i 29 de juny

Vidreres, 16 de febrer i 6 de setembre

Vilobí d'Onyar, 25 de juny i 7 de desembre

SOLSONÈS

Castellar de la Ribera, 15 de maig i 30 de novembre

Clariana de Cardener, 3 de maig i 29 de novembre

Hortoneda, 3 de maig i 5 de juliol

Joval, 3 de maig i 24 de maig

Sant Ponç, 8 de febrer i 3 de maig

Coma i la Pedra, la, 24 de maig i 16 d'agost

Guixers, 8 de maig i 24 de maig

Lladurs, 14 de maig i 30 de juliol

Llena, la, 14 de maig i 29 de novembre

Montpol, 14 de maig i 29 de setembre

Timoneda, 14 de maig i 10 de desembre

Torrents, 7 de gener i 14 de maig

Llobera, 16 de febrer i 3 de maig

Molsosa, la, 20 de gener i 15 de maig

Navès, 23 d'abril i 20 de juliol

Besora, 23 d'abril i 30 de novembre

Busa, 23 d'abril i 10 de juliol

Linyà, 23 d'abril i 30 de novembre

Pegueroles, 23 d'abril i 11 de novembre

Selva, la, 23 d'abril i 23 de novembre

Tentellatge, 23 d'abril i 11 de novembre

Valldora, la, 23 d'abril i 25 d'agost

Odèn, 19 de febrer i 24 de setembre

Cambrils, 15 de febrer i 4 d'octubre

Canalda, 19 de febrer i 24 de setembre

Valldan, 14 de maig i 1 d'octubre

Olius, 8 de setembre i 9 de setembre

Pinell de Solsonès, 16 de febrer i 14 de maig

Pinós, 22 de gener i 1 de setembre

Ardèvol, 18 de gener i 1 de setembre

Matamargó, 11 de juny i 1 de setembre

Sant Just d'Ardèvol, 3 de maig i 1 de setembre

Vallmanya, 1 de setembre i 24 de setembre

Riner

Freixinet, 10 de juliol i 27 de setembre

Miracle, el, 7 d'agost i 9 d'agost

Santa Susanna, 2 de febrer i 11 d'agost

Su, 14 d'agost i 16 d'agost

Sant Llorenç de Morunys, 24 de maig i 10 d'agost

Solsona, 8 de setembre i 9 de setembre

TARRAGONÈS

Altafulla, 6 d'abril i 11 de novembre

Catllar, el, 20 d'agost i 14 de desembre

Constantí, 20 de gener i 2 d'agost

Creixell, 25 de juny i 26 de juliol

Morell, el, 2 d'agost i 15 de novembre

Nou de Gaià, la, 22 de juliol i 5 d'agost

Pallaresos, els, 20 de gener i 6 d'agost

Perafort, 22 de gener i 28 de juny

Pobla de Mafumet, la, 2 de febrer i 25 de juny

Pobla de Montornès, la, 8 de setembre i 14 d'octubre

Renau, 16 de juliol i 10 de desembre

Riera de Gaià, la, 20 de juliol i 14 de setembre

Roda de Barà, 24 d'agost i 7 de desembre

Salomó, 3 de maig i 16 d'agost

Salou, 5 de febrer i 30 d'octubre

Secuita, la, 10 de juliol i 13 d'agost

Argilaga, l', 25 de gener i 16 d'agost

Gunyoles, les, 20 de gener i 23 de juliol

Vistabella, 5 de gener i 24 d'agost

Tarragona, 19 d'agost i 23 de setembre

Canonja, la, 20 de gener i 16 d'agost

Torredembarra, 15 de juliol i 4 de setembre

Vespella de Gaià, 6 d'agost i 29 de setembre

Vilallonga del Camp, 2 d'agost i 15 de novembre

Vila-seca, 18 de gener i 3 d'agost

TERRA ALTA

Arnes, 24 de maig i 22 de juliol

Batea, 23 d'agost i 24 d'agost

Bot, 2 de febrer i 3 de febrer

Caseres, 23 d'agost i 24 d'agost

Corbera d'Ebre, 17 d'agost i 18 d'agost

Fatarella, la, 8 de febrer i 8 de setembre

Gandesa, 6 de setembre i 7 de setembre

Horta de Sant Joan, 18 de març i 8 de setembre

Pinell de Brai, el, 16 d'abril i 25 de juny

Pobla de Massaluca, la, 15 de gener i 13 d'agost

Prat de Comte, 1 d'abril i 24 de maig

Vilalba dels Arcs, 1 d'abril i 10 d'agost

URGELL

Agramunt, 3 de setembre i 6 de setembre

Almenara Alta, 30 de juliol i 31 de juliol

Donzell d'Urgell, 14 d'agost i 16 d'agost

Mafet, 4 de setembre i 2 d'octubre

Montclar, 23 de juliol i 24 de juliol

Puelles, les, 31 de juliol i 4 de setembre

Anglesola, 3 de maig i 14 de setembre

Belianes, 20 de gener i 23 d'abril

Bellpuig, 26 de març i 10 de setembre

Seana, 26 de març i 29 de setembre

Castellserà, 20 de gener i 23 de juliol

Ciutadilla, 3 de maig i 29 de setembre

Fuliola, la, 26 de juliol i 13 de desembre

Guimerà, 16 de gener i 24 d'abril

Maldà, 2 de gener i 23 d'agost

Nalec, 11 de gener i 26 de juliol

Omells de na Gaia, els, 19 de març i 21 de maig

Ossó de Sió, 8 d'octubre i 9 d'octubre

Bellver d'Ossó, 12 de març i 31 de juliol

Castellnou d'Ossó, 9 de setembre i 10 de setembre

Montfalcó d'Agramunt, 15 de maig i 25 de setembre

Preixana, 6 d'abril i 10 d'agost

Puigverd d'Agramunt, 17 de setembre i 18 de setembre

Sant Martí de Riucorb

Llorenç de Rocafort, 16 de juliol i 19 de juliol

Rocafort de Vallbona, 6 d'agost i 9 d'agost

Sant Martí de Maldà, 11 de novembre i 12 de novembre

Vilet, el, 26 de juliol i 27 de juliol

Tàrrega, 14 de maig i 10 de setembre

Tornabous, 14 de maig i 1 d'octubre

Guàrdia d'Urgell, la, 20 de gener i 14 de juny

Tarròs, el, 23 d'abril i 22 de novembre

Vallbona de les Monges, 17 de maig i 20 de setembre

Montblanquet, 17 de maig i 9 d'agost

Rocallaura, 9 d'agost i 11 d'octubre

Verdú, 29 de gener i 9 de setembre

Vilagrassa, 20 de gener i 6 de setembre

VAL D'ARAN

Arres, 20 de gener i 30 d'agost

Bausen, proposta no formulada

Bòrdes, es, 8 de setembre i 8 d'octubre

Arró, 28 d'agost i 11 de novembre

Begòs, 3 de maig i 16 d'agost

Benòs, 23 de juny i 29 de juny

Bossòst, 16 d'agost i 5 d'octubre

Canejan, 30 d'agost i 8 de setembre

Les, 29 de juny i 6 d'octubre

Naut Aran

Arties, 20 de gener i 25 de juny

Baguergue, 2 de juliol i 20 de juliol

Baqueira, 2 de juliol i 5 d'agost

Garòs, 16 d'agost i 28 d'agost

Gessa, 29 de juny i 2 de juliol

Salardú, 3 de maig i 30 de novembre

Tredòs, 3 d'agost i 27 de setembre

Unha, 2 de juliol i 16 de setembre

Vielha e Mijaran

Arròs, 30 d'agost i 8 d'octubre

Aubèrt, 4 d'octubre i 8 d'octubre

Betlan, 5 d'agost i 8 d'octubre

Betren, 2 d'octubre i 8 d'octubre

Casarilh, 8 d'octubre i 21 de desembre

Casau, 2 de juliol i 8 d'octubre

Escunhau, 29 de juny i 8 d'octubre

Gausac, 16 d'agost i 8 d'octubre

Mont, 10 d'agost i 8 d'octubre

Montcorbau, 2 d'agost i 8 d'octubre

Vielha, 8 de setembre i 8 d'octubre

Vila, 16 d'agost i 8 d'octubre

Vilac, 2 d'agost i 8 d'octubre

Vilamòs, 14 d'agost i 29 de setembre

Era Bòrdeta, 21 d'agost i 29 de setembre

VALLÈS OCCIDENTAL

Badia del Vallès, 14 d'abril i 24 de maig

Barberà del Vallès, 24 de maig i 5 de juliol

Castellar del Vallès, 19 de març i 13 de setembre

Castellbisbal, 22 de gener i 20 d'agost

Cerdanyola del Vallès, 3 de maig i 11 de novembre

Gallifa, 1 d'abril i 24 de maig

Matadepera, 25 de gener i 30 d'agost

Montcada i Reixac, 24 de maig i 24 de setembre

Palau-solità i Plegamans, 24 de maig i 30 d'agost

Polinyà, 20 de gener i 12 de juliol

Rellinars, 1 d'abril i 26 de juliol

Ripollet, 24 de maig i 30 d'agost

Rubí, 28 de juny i 29 de juny

Sabadell, 10 de maig i 6 de setembre

Sant Cugat del Vallès, 3 de març i 29 de juny

Valldoreix, 3 de març i 16 de setembre

Sant Llorenç Savall, 24 de maig i 27 d'agost

Sant Quirze del Vallès, 10 de maig i 6 de setembre

Santa Perpètua de Mogoda, 8 de març i 6 de setembre

Sentmenat, 6 de setembre i 11 de novembre

Terrassa, 1 d'abril i 5 de juliol

Ullastrell, 1 d'abril i 16 d'agost

Vacarisses, 1 d'abril i 26 de maig

Viladecavalls, 12 de juliol i 11 de novembre

VALLÈS ORIENTAL

Aiguafreda, 24 de maig i 7 de desembre

Ametlla del Vallès, l', 15 de febrer i 25 d'agost

Bigues i Riells

Bigues, 20 de gener i 29 de juny

Riells del Fai, 22 de gener i 7 d'agost

Caldes de Montbui, 24 de maig i 11 d'octubre

Campins, 7 de maig i 27 d'agost

Canovelles, 14 de maig i 26 de juliol

Cànoves i Samalús

Cànoves, 20 de gener i 4 de juny

Samalús, 20 d'agost i 30 de novembre

Cardedeu, 24 de maig i 16 d'agost

Castellcir, 24 de maig i 30 de novembre

Castellterçol, 21 de gener i 16 de febrer

Figaró-Montmany, 12 d'abril i 1 de setembre

Fogars de Montclús, 30 d'abril i 6 d'agost

Franqueses del Vallès, les

Bellavista, 14 de maig i 2 de juliol

Corró d'Amunt, 14 de maig i 7 d'agost

Corró d'Avall, 14 de maig i 20 de setembre

Llerona, 14 de maig i 8 de setembre

Marata, 14 de maig i 31 de juliol

Garriga, la, 24 de maig i 30 de juliol

Granera, 18 de gener i 11 de novembre

Granollers, 14 de maig i 27 d'agost

Gualba, 22 de gener i 16 d'agost

Llagosta, la, 19 de març i 10 de setembre

Lliçà d'Amunt, 7 de gener i 10 de setembre

Lliçà de Vall, 26 d'abril i 5 de juliol

Llinars del Vallès, 8 de setembre i 10 de setembre

Martorelles, 24 de maig i 10 de setembre

Mollet del Vallès, 22 de gener i 23 d'agost

Montmeló, 24 de maig i 25 de juny

Montornès del Vallès, 20 de setembre i 29 de novembre

Montseny, 24 de maig i 23 d'agost

Parets del Vallès, 25 de gener i 27 de juliol

Roca del Vallès, la, 13 de setembre i 29 de novembre

Santa Agnès de Malanyanes, 21 de gener i 24 d'agost

Torreta, la, 3 de maig i 19 de juliol

Sant Antoni de Vilamajor, 18 de gener i 20 d'agost

Sant Celoni, 6 de setembre i 8 de novembre

Batllòria, la, 23 d'agost i 18 de desembre

Sant Esteve de Palautordera, 24 de maig i 2 d'agost

Sant Feliu de Codines, 24 de maig i 17 de setembre

Sant Fost de Campsentelles, 26 de juliol i 28 de setembre

Sant Pere de Vilamajor, 24 de maig i 29 de juny

Sant Quirze Safaja, 24 de maig i 16 de juny

Santa Eulàlia de Ronçana, 30 de juliol i 10 de desembre

Santa Maria de Martorelles, 24 de maig i 9 de juliol

Santa Maria de Palautordera, 25 de gener i 11 d'octubre

Tagamanent, 25 de juny i 7 de desembre

Vallgorguina, 24 de setembre i 30 de novembre

Vallromanes, 22 de gener i 29 de setembre

Vilalba Sasserra, 20 de gener i 13 d'agost

Vilanova del Vallès, 24 de maig i 23 d'agost

Barcelona, 10 de novembre de 2009

Mar Serna Calvo

Consellera de Treball

(09.314.084)

Espai Personal Wiki Suport Twitter Facebook Youtube

Qui som i què fem

Contacta'ns

Pots contactar amb nosaltres a la seu central o a qualsevol de les nostres seus territorials

Utilitzeu el Servei d'Atenció al Professorat per a consultes.

Política de privacitat i avís legal